fbpx Skip to main content

#113 – mezizubní kartáček

Po návštěvě zubařky jsem si znovu potvrdila, že nejlepší cestou pro co nejvíce bezodpadovou péči o zuby je nutná dobrá prevence.

Jednou z věcí, kterou jsem kdysi používala, kterou jsem přestala používat a kterou mi zubařka znovu doporučila používat, je mezizubní kartáček. Většina těchto kartáčků ale kromě štětinky na čištění obsahuje zbytečně velké plastové držátko, které se musí po každém znehodnocení štětinek vyhodit spolu s nimi.

Na našem trhu je snad jediné možné alternativní řešení, a to od firmy Curaprox. Držátko si můžete koupit jak plastové, tak i hliníkové. Náhradní díly pak dokupujete pouze ve formě štětinek s mini plastovým držáčkem.

Mi se bohužel v lékárně nepodařilo vykomunikovat tu správnou variantu náhradních dílů (viz druhý obrázek), ale dostala jsem díl i s další plastovou úchytkou. Do té se však štětinky dají také vyměňovat, tak ji budu používat na cestách kvůli praktickému víčku.

Původní příspěvek zde:

2 thoughts to “#113 – mezizubní kartáček”

  1. Čištění mezizubních prostor je pro mne také velký oříšek. Strašně mne štve, že ty nástavečky na kovový curaprox holder jsou prodávané ve tvrdých plastových blistřících. Tak jsem je zavrhla a používám pouze superfloss, což je dentální nit na čištění můstků, implantátů a rovnátek. Má takovou tlustou nadýchanou část, která funguje lépe než obyčejná nit Sensitive z dm.

Leave a Reply

%d bloggers like this: