Skip to main content

Den třicátý sedmý – DIY prášek do myčky

Jelikož dochází i tablety do myčky, rozhodla jsem se udělat testovací verzi domácího prášku na mytí v myčce dle receptu na home-made.cz. Akorát sůl, která by byla bez protispékavých látek, jsem doma neměla, takže jsem tam nasypala sůl přímo určenou do myčky.

Recenze tohoto prášku byly různé, někteří si pochvalovali, jiní raději zůstali u hotových, složením ekologičtějších, tablet. Mi prášek umyl nádobí dobře. Do budoucna akorát přemýšlím o nějakých formičkách, do kterých si prášek připravím, abychom měli ty kýžené tablety  A aby nehrozilo, že prášek zvlhne na kámen a lžíci z něj nevydoluji ani za zlaté prase.

Jedlou sodu používám od Yellow & Blue, kupovanou v papírovém obalu.

Sodu na praní už využívám dlouhou dobu na výrobu mýdlového slizu, takže jí mám zakoupenou v obyčejné drogerii. 1 kg sody mi vydrželo 1 rok na praní látkových plenek. Sodu ale nabízí za dobrou cenu třeba Ekokoza, jen nevím, v jakém balení.

Kyselinu citrónovou jsem koupila v brněnské Fichemě, kde se dá plastový obal vrátit a znovu použít.

Výše zmíněné suroviny lze nyní na váhu do vlastních nádob zakoupit v jedné ze stáčíren Tierra Verda nebo v prodejnách s chemikáliemi, v Brně například Fima.

Jedna prací dávka by měla vyjít na cca 1,50 Kč (zdroj), takže nejen, že šetříme odpad za milióny rozbalených celofánových obalů, ale šetříme taky svou peněženku (a to je to, oč často běží).

Mně nakonec tento způsob mytí v myčce nevyhovoval, nádobí nebylo umyto nejlépe, a přešla jsem na tablety z DM.

Původní příspěvek zde:

Napsat komentář