Skip to main content

Den sedmdesátý – tradice

Ráda peču. A ještě radši peču dle starých tradic. Spojuje mě to s minulostí, vždy si představuji, jak by se peklo na kamnech, jak to tenkrát hospodyňky dělaly. Domov provoněný dobrotami z trouby je pro mě tím pravým teplem domova, o který jsem dlouhá léta usilovala.

Trošku mě mrzí, že na většinu zvyklostí musím přicházet sama pomocí internetu, že se naše tradice rychle vytrácí z rodin. Velikonoce považuje spoustu lidí akorát za “trapárnu”, během které se točí zelené pivo.

Mazance kupujeme zabalené v igelitu, namísto barvení vajíček pomocí zbytků z kuchyně kupujeme samolepky a pomalované košilky, vykupujeme hromadu balených čokoládových vajíček a zajíčků pod záminkou, že je to tradice. Když už muži mají pomlázku, koupí ji v obchodě. A v neposlední řadě nakoupíme hromadu dekorací, aby byt pěkně jarně vypadal.

Přitom je to často tak jednoduché. Využijme zítřejšího volna a projděme se do přírody, načerpejme inspiraci a nadechněme se vůně pučícího jara. Namísto návštěv obchodů zkuste spojit doma hlavy dohromady a vyrobte dekorace nebo velikonoční pečivo sami podle svého.

Dopřejme našim popelnicím na velký pátek pořádný půst!

Původní příspěvek zde:

Leave a Reply

%d bloggers like this: